SIVI TEMASLI LAPTOP-NOTEBOOK TAMİRİ – Nitro Bilgisayar- 0312 261 39 55

SIVI TEMASLI LAPTOP-NOTEBOOK TAMİRİ

nitrobilgisayartamiri (7)
NOTEBOOK & LAPTOP TAMİRİ
30 Aralık 2017
Bilgisayar Ürünleri Satış Nitro
Bilgisayar Ürünleri Satış
30 Aralık 2017
Hepsini Göster

SIVI TEMASLI LAPTOP-NOTEBOOK TAMİRİ

Sıvı Temaslı Laptop Tamiri Nitro (3)

Sıvı Temaslı Laptop Tamiri Nitro (3)

Notebook sıvı teması sık yaşanan ve yanlış işlemler sonucu tamiri zor olan arızadır. Notebook bilgisayar sıvı teması ve çözümü genellikle notebook çalışırken sıvı döküldüğünde direk boşluklardan sızarak kısa devre şeklinde olur. Çözümüne geldiğimizde anında yapılması gereken iki duruma göre anlık işlem yapmanız sağlıklı olacaktır.

  • Notebook kapalı durumda iken sıvı dökülürse direk bataryanızı(pil) çıkartarak temizleme işlemi yapılması gerekmektedir.
  • Notebook çalışır durumdayken dökülmüş ise direk elektrik kablonuzu ve bataryanızı çıkarıp dökülen yere göre bilgisayarınız ters çeviriniz.

  Her iki durumda da kesinlikle cihaz kurumuştur çalıştırayım demeyin. Bu işlemi yaptığımızda anakart üzerinde bulunan hiç bir devre kısa devre yapmadan bilgisayarı kurtarma şansımızı yükseltmiş oluruz.

  •   Ayrıca dökülen sıvı şekerli(kolakahveçaymeyve suyu, …)  ise kesinlikle teknik servis tarafından özel bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Her durumda kuruduktan sonra temizlenmezse dahi oksitlenme yaparak ilerleyen zamanlarda sorun çıkartır. Çıkacak sorunların başında klavyede bazı tuşların basmaması, veri yollarının iletimini keserek bilgisayarın çalışmaması veya tam performanslı çalışmamasıdır.

Bilgisayarınız ters çevrilip kuruduktan sonra bataryayı takmadan ve hiç çalıştırmadan direk uzman personel (teknik servis) tarafından gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Eğer sıvı teması sadece klavyeyi etkilemiş ise klavyenin tamir şansı yoktur. Yenisinin alınması gerekmektedir.

Tamir masrafı ve detaylı destek için bizi arayınız. Ücretlendirme işlemi yapıldıktan sonra sizlere ulaşılarak belirtilir.  Onaylanmadığı durumunda servisimize geldiği durumda geri iade edilir.