Cryptolocker Virüs Çözümleri – Nitro Bilgisayar- 0312 261 39 55

Cryptolocker Virüs Çözümleri

Güvenli Veri Silme nitro
Güvenli Veri Silme
1 Ocak 2018
YAZICI TAMİR VE BAKIM nitro
YAZICI TAMİR VE BAKIM
1 Ocak 2018
Hepsini Göster

Cryptolocker Virüs Çözümleri

Cryptolocker Virüs Çözümleri nitro

Cryptolocker Virüs Çözümleri nitro

Cryptolocker Virüs Çözümleri

CryptoLocker ( crypt0l0cker )virüsü daha önce yayılan bir tür fidye virüsü olan CryptoWall virüsünün güncellenmiş halidir.

CryptoLocker ( crypt0l0cker ) son zamanlarda sahte İş Bankası dekontu ve TTNET fatura maili ile bilgisayarınıza bulaşır tüm dosyalarınızı şifreler ve dosyalarınızın uzantısını değiştirir. Bu şifrenin çözülmesi için sizden para talep eder. CryptoLocker 4.0 virüsü şifrelerin çözülmesi için sizden yaklaşık 899TL, 500eur veya 0.36 bitcoin talep eder. Bitcoin ödemesi yapmaya çalıştığınızda Türkiyede bitcoin alıp satamayacağınızı öğreneceksiniz. Türkiyede kısa süre önce bitcoin yatırımı yapmak yasaklandı. Bitcoini yurt dışından almaya çalışıp ödemek istediğinizde 899TL nin çok fazla bir maliyet ile karşı karşıya kalacaksınız. Olduki bitcoin alıp gönderdiniz dosyalarınızın çözebileceğinizin hiç bir garantisi yok. Unutmayın bir bilinmezliğe ödeme yapıyorsunuz.

Son zamanlarda özellikle ülkemizde de yaygınlaşan fidye virüsleri kullanıcıları oldukça zora sokmaktadır. Fidye virüsleri ciddi bir illegal sektör durumuna geldi. CryptoLocker ( crypt0l0cker ) virüsüne maruz kaldıysanız, fidyecilerin talep ettiği ücretleri ödeseniz bile sorundan kurtulmanız, fidyecilere ulaşmanız mümkün olmayabilir. Harcayacağınız meblayı bu tür dolandırıcılara kaptırabilirsiniz.

Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli durum dosya uzantılarınızı kesinlikle değiştirmemek ve bilinçsiz müdahalelerde bulunmamak. Bu durum dosyalarınızın tekrar kurtarılamamasına sebebiyet verebilir.

Firmamız Cryptolocker (crypt0l0cker)  virüsüne kesin çözüm üreterek tüm dosyalarınızı çözebiliyoruz. Tüm dosyalarınız ve programlarınız eksiksiz ve kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

Not: Virüsü bulaştıran fidyecilere kesinlikle para göndermeyiniz. Dosyalarınızı açmıyorlar üzerine de gönderdiğiniz paranıza yazık oluyor. 

Pek çok fidye virüsü olduğu için size bulaşan Cryptolocker olmayabilir. Eğer dosyalarınızın uzantısı .vvv, .ccc.xyz, .zzz, .aaa uzantılı uzantılarından biri ise o zaman şu çözümleri deneyin, kesin çözümdür:

Kesin çözüm yolu diyerek sizleri heyecanlandırmak istemeyiz ancak işe yaradığını da deneyerek öğrendik;

 • Windows’u “Güvenli Mod”da çalıştırın
 • İnternetten StopZilla, SpyHunter, Malwarebytes AntiMalware programlarından birini indirin (tavsiyem Malwarebytes AntiMalware)
 • Muhtemelen güncelleme yapacaktır (her virüsün ilacı için güncelleme gereklidir)
 • Güncelleme bittikten sonra detaylı tarama yapın
  • Zararlı bulduklarını silin
  • Bilgisayarı sistem geri yükleme noktasında eski bir tarihe çekin

  Diğer bir çözüm ise ki üstteki yolla benzerliği vardır;

  • Bilgisayarı “Güvenli Mod”da açın
  • Regedit’i çalıştırın (windows tuşu + R kombinosyonu ile açılan yere regedet yazın)
  • WinLogon Entries bölümünde explorer.exe olmayan ya da blank olmayan dosyaları bulup explorer.exe ile değiştirin. (ya blank olacak ya da explorer.exe olacak. Başka ihtimal yoktur)
  • Yazdığınız dosyaların kayıt bilgilerini (log) bulup silin
  • StopZilla, SpyHunter, Malwarebytes AntiMalware programlarından biri ile tarama yapın

  Buna Rağmen Probleminiz devam ediyorsa,

  Sizden virüs bulaşmış 2 adet dosya istiyoruz. Bu dosyaların analizin ardından gerekli şifrelendiğiniz algoritmaya ulaşarak işlemi tersine yani decrypt edecek algoritmayı ve yazılımı size özel şekilde tekrar sıfırdan yazıyoruz. Bu işlem yaklaşık 15-20 saat sürmektedir. Ücretlendirmemiz birden fazla versiyonu olan bu virüs için değişiklik göstermektedir. Örneğin .ccc .vvv .xxx .ttt .encrypted gibi. Daha fazla bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.